progress_icon

Data założenia postępowania: 2024-08-07

Gmina Ciechanów

Fabryczna 8

06-400 Ciechanów

NIP: 5661892908

Osoba kontaktowa:

Małgorzata Grzeszek

tel:

e-mail: m_grzeszek@gminaciechanow.pl

Budowa i rozbudowa instalacji i jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych wraz z infrastrukturą powiązaną.

POSTĘPOWANIE NR Z16/131978

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: ZP.271.12.2024

Rodzaj zamówienia: Usługi

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

Przedmiotem zamówienia jest budowa i rozbudowa instalacji i jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych wraz z infrastrukturą powiązaną, polegająca na dostawie i montażu 67 szt. punktów oświetleniowych LED solarnych oraz 3 szt. punktów oświetleniowych LED hybrydowych:

  1. Punkt oświetleniowy wyposażony w oprawę LED, panel fotowoltaiczny i akumulator litowo-jonowy (bez czujnika ruchu)

  1. Słup oświetleniowy

Słup oświetlenia solarnego projektuje się jako stalowy, stożkowy, zbieżny, sześciokątny lub ośmiokątny o grubości ścianki minimum 4 mm i wysokości całkowitej wraz z konstrukcją wsporczą dla panelu PV 6,2 – 6,8 m. Nie dopuszcza się słupów rurowych jednolitych, teleskopowych, stopniowanych. Oprawa oświetleniowa zawieszona na wysokości 5,6 - 6 m na wysięgniku wykonanym, ze stali ocynkowanej o długości min. 1m. Nie dopuszcza się umieszczenia panelu PV poniżej oprawy LED. Słup, konstrukcję wsporczą oraz wysięgnik należy ocynkować ogniowo. Drzwiczki wnęki rewizyjnej słupa, zabezpieczone za pomocą zamka lub śruby z łbem ampulowym wpuszczanym w drzwi wnęki. Słup i konstrukcja wsporcza musi posiadać obliczenia wytrzymałościowe dla I, II i III strefy wiatrowej, dokonane przez konstruktora z uprawnieniami. Przewody do sterownika prowadzić wewnątrz słupa. Zarówno słup i jak i konstrukcje wsporcze muszą posiadać znak CE oraz certyfikat zgodności z normą PN-EN 40-5 na słup oświetleniowy oraz PN-EN 1090 na konstrukcję wsporczą oraz wysięgnik, wydane przez niezależną jednostkę certyfikującą.

1.2 Fundament

Fundament prefabrykowany o wysokości minimum 1500 mm – zgodny z norma PN-EN 14991:2010. Trwałość fundamentu zgodna z norma EN 13369 4.7.3 Zabezpieczony abizolem. Śruby do mocowania słupa oświetleniowego zabezpieczone kapturkami z tworzywa sztucznego. Wysokość fundamentu 1500mm, szerokość minimum 320mm, średnica śrub 24mm. Należy sprawdzić rzędne posadowienia i poziom górnej powierzchni, do której przytwierdzona jest płyta mocująca. Maksymalne odchylenie górnej powierzchni fundamentu od poziomu nie powinno przekroczyć 1:1500, z dopuszczalną tolerancją rzędnej posadowienia ± 2cm. Ustawienie fundamentu w pionie powinno być dopasowane do kształtu gruntu ( rowu, skarpy). Fundament wyprodukowany na terenie UE.

1.3 Moduł fotowoltaiczny

Projektuje się do każdego punktu oświetleniowego jeden moduł fotowoltaiczny o mocy minimalnej 200 W. Panel musi posiadać ramę aluminiową i winien być zabezpieczony od frontu szkłem hartowanym. Panel od tyłu zabezpieczony nieprzepuszczalną wilgoci folią. Nie dopuszcza się stosowania dwóch paneli fotowoltaicznych.

1.4 Oprawy oświetleniowe

Źródło światła – korpus (obudowa) wykonana metodą odlewu ciśnieniowego z aluminium, malowany metodą proszkową. Moc oświetlenia max 30W, strumień świetlny oprawy minimum 3600 lm, sprawność źródła światła minimum 120 lm/W, temperatura barwowa 6000 K. Żywotność ponad 50 000h. Stopień ochrony IP65.

1.5 Akumulator

Do każdego stanowiska słupowego projektuje się jeden akumulator litowo-jonowy pojemności minimum 500 Wh każdy. Akumulatory montowany w oprawie oświetleniowej. Nie dopuszcza się montowania akumulatorów pod powierzchnią gruntu.

1.6 Regulator ładowania

Solarny regulator ładowania z systemem zarządzania energią. Kontroler fabrycznie zaprogramowany umieszczony w obudowie oprawy oświetleniowej. Kontroler powinien uruchamiać latarnie automatycznie po spadku napięcia wytwarzanego przez panel fotowoltaiczny. Pierwsze uruchomienie latarni powinno polegać na połączeniu przewodu wychodzącego z obudowy oprawy oświetleniowej z modułem fotowoltaicznym.


2. Punkt oświetleniowy wyposażony w oprawę LED, panel fotowoltaiczny, turbinę wiatrową i akumulator żelowy.

2.1 Słup oświetleniowy

Słup oświetlenia hybrydowego projektuje się jako stalowy, stożkowy, zbieżny o przekroju poprzecznym sześciokąta lub koła, o ściance grubości min. 4 mm, wysokości całkowitej wraz z konstrukcjami wsporczymi dla panelu PV i turbiny 8 – 8,3 m. Nie dopuszcza się słupów rurowych, teleskopowych, lub o przekroju poprzecznym prostokąta. Oprawa oświetleniowa zawieszona na wysokości 5,8-6 m. Słup, konstrukcję wsporczą oraz wysięgnik na oprawę LED o długości 1-1,5 m. należy ocynkować ogniowo. Wysięgnik do mocowania turbiny wiatrowej odstawiony od osi słupa, tak aby turbina nie zacieniała modułu fotowoltaicznego. Turbina wiatrowa montowana do wysięgnika za pomocą dwustronnej kryzy i śrub nierdzewnych min. M12. Panel fotowoltaiczny mocowany w orientacji poziomej. Płaszczyzna panelu PV nachylona do osi trzonu słupa pod kątem 30-35˚ tak, aby środek ciężkości panelu fotowoltaicznego znajdował się w osi trzonu słupa. Drzwiczki wnęki rewizyjnej słupa, zabezpieczone za pomocą zamka z kluczem, z systemem klucza generalnego. Przewody do sterowników prowadzić wewnątrz słupa. Uchwyt do mocowania turbiny odstawiony od osi słupa. Wysięgnik na oprawę LED musi posiadać możliwość regulacji kąta świecenia. Zarówno słup i jak i konstrukcje wsporcze muszą posiadać znak CE oraz certyfikat zgodności z normą PN EN 40 oraz PN EN 1090 wydane przez niezależną jednostkę certyfikującą.

2.2 Fundament

Fundament prefabrykowany F-150/43 – zgodny z normą PN-EN 14991:2010. Trwałość fundamentu zgodna z norma EN 13369 4.7.3 Zabezpieczony abizolem. Śruby do mocowania słupa oświetleniowego zabezpieczone kapturkami z tworzywa sztucznego. Wysokość fundamentu 1500mm, szerokość 430mm, średnica szpilek 24mm. Montaż fundamentów należy wykonywać zgodnie z wytycznymi montażu dla konkretnego fundamentu, zamieszczonymi w dokumentacji producenta. Należy sprawdzić rzędne posadowienia i poziom górnej powierzchni, do której przytwierdzona jest płyta mocująca. Maksymalne odchylenie górnej powierzchni fundamentu od poziomu nie powinno przekroczyć 1:1500, z dopuszczalną tolerancją rzędnej posadowienia ± 2cm. Ustawienie fundamentu w pionie powinno być dopasowane do kształtu gruntu (rowu, skarpy).

2.3 Moduły fotowoltaiczne

Planuje się do każdego punktu oświetleniowego jeden moduł fotowoltaiczny o mocy minimalnej 340W. Panel musi posiadać ramę aluminiową i winien być zabezpieczony od frontu szkłem hartowanym o grubości 3,2mm. Panel od tyłu zabezpieczony nieprzepuszczalną wilgoci folią.

2.4 Turbina wiatrowa

Znamionowa moc wyjściowa min: 300W, 3 – łopatowa o poziomej osi obrotu ze sterem tylnym. Moc maksymalna turbiny 330W. Napięcie znamionowe 24V. Średnica wirnika ok. 130cm. Łopaty wirnika nylonowe, wzmocnione włóknami szklanymi. Prędkość startowa turbiny 2m/s. Waga turbiny max 15kg. Obudowa wykonana ze stopu aluminium i zabezpieczona antykorozyjnie, przystosowana do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Zakres pracy turbiny : -40ºC do +60ºC. Ze względów bezpieczeństwa turbina musi posiadać kryzę montażową. Nie dopuszcza się turbin wpuszczanych w szczyt słupa i nakładanych na słup.

2.5 Oprawy oświetleniowe LED

Źródło światła – korpus (obudowa) wykonana metodą odlewu ciśnieniowego z aluminium, malowany metodą proszkową, szyba hartowana transparentna. Oprawa o rozsyle asymetrycznym, moc oświetlenia maksimum 40W, strumień świetlny oprawy minimum 5200 lm, sprawność źródła światła minimum 130 lm/W, temperatura barwowa 4000 K. Żywotność ponad 50 000h. Stopień ochrony IP65, współczynnik oddawania barw CRI >70, temperatura pracy: -40ºC do +50ºC.

2.6 Akumulator

Planuje się dwa akumulatory żelowe 12 V o pojemności 100 Ah każdy. Akumulatory bezklemowe – z fabrycznie wyprowadzonymi przewodami o przekroju minimum 6mm2. Miejsca łączenia przewodów ze złączami akumulatora winny być fabrycznie zalane substancją uniemożliwiającą wpływ wody na styki akumulatora (np. żywicą). Akumulatory wyposażone w zawory jednokierunkowe VRLA. Pojemność C20/C5 minimum 100/80 Ah. Akumulatory montowane przy fundamencie, pod ziemią w szczelniej skrzyni wykonanej z tworzywa sztucznego wzmocnionej poprzecznymi wręgami. Nie dopuszcza się montowania akumulatorów na słupie oświetleniowym. Nie dopuszcza się akumulatorów litowych i ich odmian.

2.7 Solarny regulator ładowania

Solarny regulator ładowania z zaawansowanym układem śledzenia punktu mocy MPPT. Możliwość ustawienia minimum 3 okresów pracy o różnych poziomach jasności lampy. Automatyczne dostosowywanie do długości trwania nocy. Minimalny prąd ładowania: 20 A. Napięcie baterii: 24 V. Pełna pyłoszczelność i wodoszczelność - stopień ochrony minimum IP67. Wymaga się aby kontroler ładowania posiadał funkcjonalność programowania minimum 3 okresów z możliwością redukcji mocy oprawy w każdym w okresów. Nie dopuszcza się aby zarówno sam kontroler jak i cała latarnia posiadała czujnik ruchu.

2.8 Wiatrowy regulator ładowania

Wiatrowy kontroler ładowania z wejściem trzyprzewodowym (trójfazowym) i z zabezpieczeniem przed nadmiernym przeładowaniem akumulatorów. Kontroler wyposażony w hamulec elektryczny oraz kontrolki informujące o zasilaniu, pracy i działaniu hamulca. 1.10 Przewody Należy użyć przewodów typu linka o żyłach miedzianych izolowanych i dodatkowej oponie poliwinylowej o przekrojach kolejno: dla turbiny wiatrowej OWY 3 x 2,5 mm2 , dla oprawy LED OWY 2x1,5 mm2 , dla paneli fotowoltaicznych OWY 2 x 2,5 mm2 .




Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:



Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz





Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...